Polskie Towarzystwo Neofilologiczne zaprasza na warsztaty dla nauczycieli:
Celem warsztatów jest doskonalenie kompetencji nauczycieli języków obcych w zakresie wiedzy i umiejętności, które są niezbędne do podejmowania działań wspierających uczniów z dysleksją w pracy z całą grupą szkolną. Ich uczestnik pogłębi wiedzę na temat specjalnych potrzeb edukacyjnych młodzieży z dysleksją oraz możliwości ich zaspokajania w edukacji włączającej, a także rozwinie umiejętność właściwego doboru metod, form i środków dydaktycznych.
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do udziału w cyklu wykładów interdyscyplinarnych pt.
współorganizowanego w ramach projektu Partners in Mobility przez Europa-Universität Flensburg (EUF, Niemcy) i Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Cały cykl wykładów odbędzie się w formie zdalnej na platformie WEBEX w semestrze zimowym 2023/24 począwszy od 16.10.2023, zawsze w poniedziałki, zawsze w tych samych godzinach od 16:30-17:30.
W programie cyklu wykładów interdyscyplinarnych umieszczony jest link i kod QR, które umożliwią Państwu udział w wykładach. Link i kod QR są takie same dla wszystkich terminów wykładów. Szczegółowy plan wykładów znajdą Państwo na stronie internetowej projektu Partners in Mobility EUF (przejdź).
Serdecznie zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji pt. Discours de persuasion au croisement des langues et des cultures, współorganizowaną przez Université Grenoble Alpes (ILCEA4 et Lidilem) & Instytut Neofilologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, która odbędzie się w Krakowie w dniach 16-17 maja 2024.
Termin składania propozycji wystąpień upływa 15 października 2023 r. Więcej szczegółów na stronie konferencji (przejdź).
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na pierwszą międzynarodową konferencję współorganizowaną przez Stowarzyszenie ELLRA oraz Katedrę Dydaktyki Języka Angielskiego (IFA, Uniwersytet Pedagogiczny), pt. Early Language Learning Research: Current Challenges and Future Opportunities, która odbędzie się w dniach 25-27 kwietnia 2024 w Krakowie. Więcej informacji znajduje się w załączonym Call for Papers (pobierz). Serdecznie zachęcamy do czynnego udziału w konferencji!
Zaproszenie na Konferencję Naukową
19-20.09.2023
Wydział Filologiczny, Uniwersytet Gdański
Szanowni Państwo!
Serdecznie zapraszamy do Gdańska na konferencję naukową poświęconą translacji, dydaktyce translacji oraz translacji pedagogicznej. Chcemy podjąć szeroką dyskusję i poznać wyniki Państwa badań m.in. w zakresie przekładu literackiego, fachowego, tłumaczeń ustnych, a także nauczania translacji oraz tłumaczeń jako jednej z technik wspomagających naukę języka.
Więcej informacji na temat konferencji znajdą Państwo w okólniku konferencyjnym (pobierz).
Szanowni Państwo,
informujemy o konferencji wieńczącej projekt MaMLiSE (Majority and Minority Languages in School Environment: Helping Teachers, Parents and Pupils), która odbędzie się w Poznaniu dnia 15 czerwca w Sali Lubrańskiego (Collegium Minus) Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Konferencja jest skierowana do wszystkich osób pragnących zgłębić zagadnienie różnorodności językowej, która stała się elementem charakterystycznym wielu szkół, oraz wszystkich zainteresowanych powiązanymi z tym kwestiami dydaktycznymi. Podczas konferencji chcemy zaprezentować i przedyskutować rezultaty projektu MaMLiSE w szerszym gronie, obejmującym zwłaszcza nauczycieli, osoby odpowiedzialne za politykę edukacyjną oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych i badaczy tej problematyki.
Szanowni Państwo.
informujemy iż zgłoszenia na konferencję PTN we Wrocławiu zostały przedłużone do końca maja.
Komitet organizacyjny