Zapraszamy do nadsyłania artykułów opartych na referatach wygłoszonych podczas wrześniowej Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Dydaktycznej Polskiego Towarzystwa Neofilologicznego pt. Nauczanie i uczenie się języków obcych a otoczenie: naukowe, kulturowe, społeczno-gospodarcze, zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Neofilologiczne oraz Katedrę Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Teksty, które pomyślnie przejdą procedurę recenzowania, zostaną opublikowane w dwóch tomach czasopisma Neofilolog, których wydanie zaplanowano na drugi (30 czerwca) i trzeci kwartał (30 września) 2025 roku. Redaktorami tematycznymi poszczególnych numerów są:
- 64/2: dr hab. Mariola Jaworska, prof. UWM, dr Magdalena Makowska
- 65/1: dr hab. Mariola Jaworska, prof. UWM, dr Magdalena Makowska
Zachęcamy szczególnie do przygotowania artykułów w językach kongresowych (angielski, niemiecki, francuski). Istnieje również możliwość publikacji w języku polskim.
Teksty należy składać do 30 listopada 2024 roku za pomocą platformy Pressto. Wymogi edytorskie oraz informacje dotyczące procesu redakcyjnego odnośnie do artykułów w języku polskim dostępne są na stronie czasopisma (przejdź).
Wytyczne dla tekstów w językach obcych znajdują się na odpowiednich podstronach głównej strony czasopisma (należy przełączyć wersję językową w lewym górnym rogu).
Zespół Redakcyjny czasopisma Neofilolog
Szanowni Państwo,
informujemy iż dostępne jest sprawozdanie z tegorocznej konferencji PTN, która odbyła się w dniach 16-18.09.2024 w Olsztynie. Serdecznie zapraszamy do zapoznainia się z nim (pobierz).
Zaproszenie na Konferencję
Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej pt. Applied linguistics in the face of the challenges of a changing world organizowanej przez Instytut Lingwistyki Stosowanej UAM. Wydarzenie to uświetnia XX. rocznicę powstania Instytutu Lingwistyki Stosowanej i jest okazją nie tylko do świętowania, ale także do spotkania w gronie znakomitych językoznawców i wymiany naukowych doświadczeń. Motywem przewodnim konferencji jest zmiana, w szerokim rozumieniu tego pojęcia oraz jej wpływ na rozwój humanistyki, a w szczególności lingwistyki stosowanej jako dyscypliny.
Szanowni Państwo,
w komunikacie o tegorocznej konferencji PTN pojawiły się nowe ważne informacje. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z nimi (przejdź).
Szanowni Państwo,
Zakład Dydaktyki Kultury i Mediów ILS UAM organizuje w dniach 17-18.05.2024 dziewiątą międzynarodową konferencję naukową MMDT: MultiMeDialecTransaltion. Jest to cykliczna konferencja, której tematem przewodnim są związki pomiędzy lingwistyką, mediami, komunikacją i studiami nad przekładem. Konferencje z cyklu MMDT organizowane są od 2002r., a ich poprzednie edycje odbyły się między innymi w Finlandii, we Włoszech i na Litwie.
Wszelkie szczegóły dotyczące konferencji, w tym CfP, ważne terminy oraz lista mówców plenarnych znajdują się na stronie konferencji (przejdź).
Zapraszamy do nadsyłania propozycji referatów do 29.02.2024 i do uczestnictwa w konferencji!
Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Neofilologicznego oraz
Katedra Lingwistyki Stosowanej Instytutu Językoznawstwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
serdecznie zapraszają do udziału w konferencji naukowo-dydaktycznej
Konferencja odbędzie się w dniach 16-18 września 2024 roku na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Tematem wiodącym obrad będzie problematyka związków badań nad nauczaniem i uczeniem się języków obcych z szeroko rozumianym otoczeniem, obejmującym konteksty naukowe, kulturowe i społeczno-gospodarcze.
Zapraszamy Państwa do udziału w konferencji, w tym do wygłoszenia referatów (czas wystąpienia 20 min. + 10 min. dyskusja) oraz przeprowadzenia warsztatów (45 min.) w następujących sekcjach tematycznych:
5th International Conference on
4-6 września 2024
Wydział Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego
Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy na piątą edycję konferencji Situating Strategy in Use (SSU). Konferencja w tym roku jest organizowana przez Wydział Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego w dniach 4-6 września. Prelegentami będą: Profesor Tanja Angelovska (Uniwersytet w Salzburgu), Profesor Mirosław Pawlak (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Kaliszu) i Dr Nathan Thomas (University College London, Wielka Brytania).
Głównymi tematami konferencji jest wielojęzyczność i różnorodność w kontekście strategii uczenia się i używania języków.
Abstrakty należy składać do 15 marca 2024 r. Językami konferencji są angielski, francuski, hiszpański, niemiecki i włoski.
Zapraszamy do odwiedzenia strony konferencji (przejdź).