Szanowni Państwo,
w komunikacie o tegorocznej konferencji PTN pojawiły się nowe ważne informacje. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z nimi (przejdź).
Szanowni Państwo,
Zakład Dydaktyki Kultury i Mediów ILS UAM organizuje w dniach 17-18.05.2024 dziewiątą międzynarodową konferencję naukową MMDT: MultiMeDialecTransaltion. Jest to cykliczna konferencja, której tematem przewodnim są związki pomiędzy lingwistyką, mediami, komunikacją i studiami nad przekładem. Konferencje z cyklu MMDT organizowane są od 2002r., a ich poprzednie edycje odbyły się między innymi w Finlandii, we Włoszech i na Litwie.
Wszelkie szczegóły dotyczące konferencji, w tym CfP, ważne terminy oraz lista mówców plenarnych znajdują się na stronie konferencji (przejdź).
Zapraszamy do nadsyłania propozycji referatów do 29.02.2024 i do uczestnictwa w konferencji!
Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Neofilologicznego oraz
Katedra Lingwistyki Stosowanej Instytutu Językoznawstwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
serdecznie zapraszają do udziału w konferencji naukowo-dydaktycznej
Konferencja odbędzie się w dniach 16-18 września 2024 roku na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Tematem wiodącym obrad będzie problematyka związków badań nad nauczaniem i uczeniem się języków obcych z szeroko rozumianym otoczeniem, obejmującym konteksty naukowe, kulturowe i społeczno-gospodarcze.
Zapraszamy Państwa do udziału w konferencji, w tym do wygłoszenia referatów (czas wystąpienia 20 min. + 10 min. dyskusja) oraz przeprowadzenia warsztatów (45 min.) w następujących sekcjach tematycznych:
5th International Conference on
4-6 września 2024
Wydział Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego
Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy na piątą edycję konferencji Situating Strategy in Use (SSU). Konferencja w tym roku jest organizowana przez Wydział Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego w dniach 4-6 września. Prelegentami będą: Profesor Tanja Angelovska (Uniwersytet w Salzburgu), Profesor Mirosław Pawlak (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Kaliszu) i Dr Nathan Thomas (University College London, Wielka Brytania).
Głównymi tematami konferencji jest wielojęzyczność i różnorodność w kontekście strategii uczenia się i używania języków.
Abstrakty należy składać do 15 marca 2024 r. Językami konferencji są angielski, francuski, hiszpański, niemiecki i włoski.
Zapraszamy do odwiedzenia strony konferencji (przejdź).
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do udziału w cyklu wykładów interdyscyplinarnych pt.
współorganizowanego w ramach projektu Partners in Mobility przez Europa-Universität Flensburg (EUF, Niemcy) i Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Cały cykl wykładów odbędzie się w formie zdalnej na platformie WEBEX w semestrze zimowym 2023/24 począwszy od 16.10.2023, zawsze w poniedziałki, zawsze w tych samych godzinach od 16:30-17:30.
W programie cyklu wykładów interdyscyplinarnych umieszczony jest link i kod QR, które umożliwią Państwu udział w wykładach. Link i kod QR są takie same dla wszystkich terminów wykładów. Szczegółowy plan wykładów znajdą Państwo na stronie internetowej projektu Partners in Mobility EUF (przejdź).
Serdecznie zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji pt. Discours de persuasion au croisement des langues et des cultures, współorganizowaną przez Université Grenoble Alpes (ILCEA4 et Lidilem) & Instytut Neofilologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, która odbędzie się w Krakowie w dniach 16-17 maja 2024.
Termin składania propozycji wystąpień upływa 15 października 2023 r. Więcej szczegółów na stronie konferencji (przejdź).
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na pierwszą międzynarodową konferencję współorganizowaną przez Stowarzyszenie ELLRA oraz Katedrę Dydaktyki Języka Angielskiego (IFA, Uniwersytet Pedagogiczny), pt. Early Language Learning Research: Current Challenges and Future Opportunities, która odbędzie się w dniach 25-27 kwietnia 2024 w Krakowie. Więcej informacji znajduje się w załączonym Call for Papers (pobierz). Serdecznie zachęcamy do czynnego udziału w konferencji!